fbpx
(+48) 509 819 042
Warszawa ul. Pańska 98, lok 104, piętro I
biuro@twojekrajobrazy.com

Koniaków

Działki Koniaków - działki w górach

Koniaków to niewielka, pełna uroku wieś znajdująca się w województwie śląskim, w gminie Istebna. Położona jest na historycznym obszarze granic Śląska Cieszyńskiego. Na południe od Koniakowa leży oddalona o zaledwie 18 km Wisła, kojarzona głównie z Adamem Małyszem i skocznią narciarską, ale także z dosyć sporych rozmiarów Aquaparkiem w Hotelu Gołębiewskim. 30 km na południowy zachód od Koniakowa znajduje się znany z produkcji złotego trunku Żywiec, do którego bardzo łatwo można dostać się drogą ekspresową S1. Koniaków tworzy wraz z Jaworzynką i Istebną tzw. Beskidzką Trójwieś, którą stanowi jeden z najbardziej urokliwych zakątków naszego kraju. Koniaków znany jest z produkowanych tam ozdób koronkowych i elementów garderoby.

Mieszkańcy Koniakowa są niezwykle otwartymi oraz przyjaźnie nastawionymi ludźmi, zaś zażyłe kontakty z wieloma z nich pozwoliły naszej firmie na dostęp do jednych z najlepszych działek w okolicy. Wielkości działek waha się od 1000 do 2000 mkw. Działki zlokalizowane są w pięknej, otoczonej drzewami zielonej okolicy, w pobliżu której przepływa górski potok dający okazję do spacerów i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. W przeciwieństwie do wielu górskich wiosek, Koniaków nie znajduje się w dolinie, lecz na grzbiecie wzgórza, na wysokości ok. 700 m n.p.m. To właśnie ta lokalizacja czyni wioskę wyjątkową, gdyż z każdego miejsca roztaczają się tutaj piękne widoki i chwilami trudno oprzeć się wrażeniu, że jest się na końcu świata.

Dwusezonowość regionu

[bsf-info-box icon_type=”custom” icon_img=”id^3891|url^https://www.twojekrajobrazy.com/wp-content/uploads/2019/01/sun.png|caption^null|alt^null|title^sun|description^null” img_width=”48″ icon_animation=”pulse” title=”Lato – Doskonałe tereny do pieszych wycieczek” hover_effect=”style_3″][/bsf-info-box][bsf-info-box icon_type=”custom” icon_img=”id^3889|url^https://www.twojekrajobrazy.com/wp-content/uploads/2019/01/snow.png|caption^null|alt^null|title^snow|description^null” img_width=”48″ icon_animation=”pulse” title=”Zima – Oddalony o 40km Szczyrk oferuje najnowocześniejszy w Polsce kompleks narciarski z trasami o długości 25km” hover_effect=”style_3″][/bsf-info-box]

Koniaków to polska stolica wyrobu koronki. W Koniakowie znajduje się Muzeum Koronki – Izba Pamięci Marii Gwarek.

Malownicze szczyty Beskidu Śląskiego, z których roztaczają się wspaniałe panoramy na okoliczne miejscowości, doliny i góry dalekie oraz bliskie.

  • Bielsko – Biała: 56 km
  • Szczyrk: 40 km
  • Ustroń: 28 km
  • Wisła: 18 km

Prąd doprowadzony do osady

Średnia cena w okolicy = 120zł
Nasza średnia cena =  80zł

Szum pobliskiego strumyku

Trójwieś Beskidzka, blisko Szczyrku i Wisły

Koniaków to naturalnie miejscowość bardzo atrakcyjna turystycznie. Zimą skorzystać można z jednego z kilku wyciągów narciarskich działających na terenie miejscowości. Godny polecenia jest z pewnością kompleks narciarski u stóp hotelu Złoty Groń w pobliskiej Istebnej, w którym znajdziemy także doskonałą restaurację oraz ekskluzywne spa. Wybrać można się również do oddalonego o 45 km Szczyrku, gdzie znaleźć można najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Polsce. Latem, oprócz wygodnych butów do pieszych wędrówek przyda się także rower – przez miejscowość przechodzi Główny Karpacki Szlak Rowerowy, wynoszący 621 km oraz zielona trasa rowerowa nr 253 – Istebna – Jaworzynka – Koniaków, mierząca 28 km. Koniaków odznacza się wspaniałą architekturą oraz żywą kulturą i tradycją. Do najbardziej wartych zobaczenia atrakcji z pewnością należy Chata na Szańcach i znajdująca się nieopodal bacówka, w której znajdziemy regionalne przysmaki i wyroby rękodzielnicze. W okolicy osady Koniaków znajdują się również dwa punkty widokowe – Ochodzita (895 m n.p.m.) oraz Koczy Zamek (846 m n.p.m.). Jako, że Koniaków słynie z produkcji koronkowych ozdób, powstało tu również Muzeum Koronki – Izba Pamięci Marii Gwarek.

Działki budowlane znajdujące się w Koniakowie przygotowane do zabudowy przez TwojeKrajobrazy oferują budowę domów jednorodzinno-usługowych, zaś za niewielką dopłatą doprowadzane są również prąd i woda. Średnia cena domu murowanego (z piwnicą) wynosi 1,700 zł netto za metr kwadratowy, oraz 2700 zł netto za metr kwadratowy w przypadku domu wykonanego z drewna.
Warto pamiętać, że inwestycja w ziemię charakteryzuje się wysokim potencjałem wzrostu oraz stanowi doskonałe zabezpieczenie emerytalne. Dlatego, jeśli szukasz miejsca, w którym pragniesz poczuć spokój, gdzie codziennie chcesz podziwiać piękne widoki prosto z okna, lub własnego podwórka, Koniaków jest idealnym miejscem nie tylko pod względem urokliwego i chwytającego za serce krajobrazu, ale także pod względem mieszkańców, którzy są niezwykle gościnni i przyjaźnie nastawieni.

Koniaków Latem

Koniaków Zimą